Product Details:
| Shape | Round |
| Mounting Type | Press Fit |
| Brand | RPBC |
| Ball Diameter | 30 mm |
| Material | Aluminum |
| Surface Finish | Zinc Plated |
| Load Capacity | 50 kg |
| Duty Type | Heavy Duty |
| Transfer Type | Ball |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pack Size | 80grms |
| Base Oil Type | Synthetic |
| Operating Temperature | Up to 160°C |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Shape | Oval |
| Mounting Type | Flange Mounted |
| Brand | RPBC ( KOREA TECH ) |
| Ball Diameter | 15 mm |
| Material | Carbon Steel |
| Surface Finish | Nickel Plated |
WE DEAL IN ALL TYPE OF Ball transfer unit at good price