Linear Bearing
We are a leading Wholesale Trader of hiwin egh 20sa bearing, pmi . msa 25essfc linear rail guide, thk ssr 15xw linear guideway, linear guide rail, hiwin. cgh 25ca linear guideway and linear guideway from New Delhi, India.
Approx. Price: Rs 1,569 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Square |
| Packaging Type | Box |
| Type | Ball Bearing |
| Weight | 100 grm |
| Color | Multi color |
| I Deal In | New Only |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
HIWIN EGH 20SA ZAC. bearing, HIWIN linear guideways also require an adequate supply of lubricant. Both grease and oil lubrication are possible. Long-time ...
Pmi . Msa 25Essfc Linear Rail Guide
Approx. Price: Rs 2,675 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Product Brand | PMI |
| Guideway type | Linear Rail Guide |
| Sealing | With Seal |
| Application | Industrial |
We Are Sizes ready stock in PMI brand. Stainless Steel Pmi. Msa 25Essfc Linear Rail Guide. ₹ 2,775.
Thk Ssr 15Xw Linear Guideway
Approx. Price: Rs 1,875 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Bearing Type | Plain Bearing |
| Material | Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Brand | THK |
| Shape | Long |
| Packaging Type | Box |
| Sealing | With Seal |
| Color | Silver |
| Is It Customized | Customisation |
| Country of Origin | Made in India |
Thk Model SSR 15 20 25 30 35 XV XW Long Service Life and Long-term Maintenance-free Operation Superbly High Speed Low Noise, Acceptable Running Sound Smooth Motion Low Particle Generation
Approx. Price: Rs 1,200 / MeterGet Latest Price Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial |
a wide range of Spherical Bearing, Ball Bearings, Needle Bearing, etc. which are highly appreciated in the market for their high performance and durable standards. Owing to the increased demand of our bearings, we offer the same in a variety of sizes and specifications.
Hiwin. Cgh 25Ca Linear Guideway
Approx. Price: Rs 2,350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Part Number | CGH 25CA |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Size | 15 mm to 65 mm |
| Features | Precision linear guides |
We Are HIWIN linear Guideway Authorised Stockist
All size ready stock at good price
Approx. Price: Rs 1,900 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Product Brand | HIWIN |
| Sealing | With Seal |
| Material | Steel |
| Application | Industrial |
a wide range of Spherical Bearing, Ball Bearings, Needle Bearing, etc. which are highly appreciated in the market for their high performance and durable standards. Owing to the increased demand of our bearings, we offer the same in a variety of sizes and specifications.
Additional Information:
- Delivery Time: As per requirement
Thk Ssr 25Xw Linear Guideway
Approx. Price: Rs 2,590 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Product Brand | THK |
| Part Number | SSR 25XW |
| Guideway type | Ball type |
| Material | Steel |
Thk Model SSR 15 20 25 30 35 XV XW Long Service Life and Long-term Maintenance-free Operation
Superbly High Speed Low Noise, Acceptable Running Sound Smooth Motion Low Particle Generation
Hiwin Egh 15Ca Linear Guide
Approx. Price: Rs 1,275 / PieceGet Latest Price Product Details:
We Are HIWIN linear Guideway Authorised stockist from Delhi
All size ready stock at good price
Thk Hsr 30Lr Linear Block
Approx. Price: Rs 2,990 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Material | Stainless Steel |
| Sealing | With Seal |
| Product Type | Linear Bearing |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Usage/Application | Industrial |
We have all sizes ready stock in
HSR series
Thk Srs 15Wgmuu Linear Guideway Block
Approx. Price: Rs 2,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Bearing Type | Plain Bearing |
| Material | Stainless Steel |
| Sealing | With Seal |
| Usage/Application | Industrial |
| Dimension | 5 mm to 500 mm |
| Type of Bearing | Deep Groove Ball Bearing |
THK BRAND LINEAR GUIDEWAY ALL SIZES READY STOCK AT GOOD PRICE FOR MORE INFORMATION CALL US
Thk Lmk 16Uu Linear Bush Bearing
Approx. Price: Rs 1,350 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Piece |
| Bore Size | 16 mm |
| Series | LMK |
| Material | Bearing Steel |
| Brand | THK |
We Deal in THK LINEAR BUSH BEARING AT GOOD PRICE